Rada Biznesu

Rada Biznesu przy Prezydencie Miasta Świętochłowice na kadencję 2019 – 2023

Rada Biznesu powołana została na podstawie Zarządzenia Nr 134/2019 Prezydenta Miasta Świętochłowice z dnia 8 kwietnia 2019 r.

Do głównych zadań Rady należy sprawowanie funkcji opiniodawczo – doradczych w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym Świętochłowic, reprezentacja lokalnego środowiska gospodarczego oraz wspieranie planów i działań Prezydenta dotyczących procesów gospodarczych miasta.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele środowiska gospodarczego Świętochłowic reprezentowanego przez przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego, organizacji pracodawców, instytucji otoczenia biznesu, środowiska naukowego w tym instytucji badawczo-rozwojowych oraz organizacji pracowników.

Koordynacją pracy Rady oraz opiniowaniem przygotowanych projektów uchwał i wniosków zajmuje się wyłonione przez Członków Prezydium Rady.

Do grona Prezydium Rady wchodzą: Przewodniczący Rady, czterech Wiceprzewodniczących oraz Sekretarz.

  • Przewodnicząca Rady Biznesu, Ewa Forystek-Zabojszcz
  • Wiceprzewodniczący Rady Biznesu, Kazimierz Kozula
  • Wiceprzewodniczący Rady Biznesu, Bartosz Satała
  • Wiceprzewodniczący Rady Biznesu, Zbigniew Witkowski
  • Wiceprzewodniczący Rady Biznesu, Krzysztof Zacharko,
  • Wiceprzewodniczący Rady Biznesu, Robert Zemela
  • Sekretarz Rady Biznesu, Arkadiusz Niewiadomski

Skład Rady Biznesu w kadencji 2019-2023

  1. Marek Bania – Berenikafilm Agnieszka Bania
  2. Marian Blachowski – Safe Trading
  3. Mariusz Botor – Agencja Reklamowa Remar Mariusz Botor
  4. Krzysztof Botsch
  5. Szymon Ciukaj – Energo Active
  6. Marcin Dębowski – Meble Gibon Marcin Dębowski
  7. Lucjan Duszyński – Finanse Consulting Lucjan Duszyński
  8. Ewa Forystek-Zabojszcz – Kancelaria Doradcy Ekonomicznego dr Ewa Forystek-Zabojszcz
  9. Sabina Foryta – Biuro usług Finansowych Akcept Sabina Foryta
  10. Arkadiusz Gemza
  11. Ireneusz Graca – PHUP „Profi Instal” Ireneusz Graca
  12. Marcin Jadczyk – Sor-Drew S.A.
  13. Michał Jeleń – Moto Music Studio Michał Jeleń
  14. Jan Kihl – Baterpol. S.A.
  15. Bogusława Kowalska – Firma Sprzątająco-Usługowa Brudex Bogusława Kowalska
  16. Kazimierz Kozula
  17. Tomasz Kozula
  18. Eugeniusz Krzywda
  19. Aleksander Kurczyk – Ado-Med. Sp. z o. o.
  20. Beata Kwaśny – Vega Kwaśny Beata
  21. Andrzej Lepiarczyk – Bud-Lep Lepiarczyk Sp. j.
  22. Andrzej Mieszkowski – Hurtownia „Smakosz”
  23. Michał Mołdrzyk – Pewima Sp. z o. o.
  24. Arkadiusz Niewiadomski – Motomed Arkadiusz Niewiadoski
  25. Jan Orlikowski
  26. Tomasz Orłowski – P.P.H.U. Euro-Met
  27. Marcin Ornat-Czyżycki – Targi, Wystawy, Kongresy MAGA Magdalena Ornat-Czyżycka
  28. Bronisław Paprota – Bronex Z.U.P.M. Sp. j.
  29. Grażyna Pietroniec – Centrum Ogrodnicze Seba Grażyna Pietroniec
  30. Bogdan Pietrzak – Pietrzak Sp. z o. o.
  31. Anna Płusa – Przychodnia Weterynaryjna Centrum Anna Plusa
  32. Tomasz Pochrzęst – Rabodar Sp. z o. o.
  33. Adam Rams
  34. Bartosz Satała – Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.
  35. Grzegorz Serkies
  36. Mirosław Serkies –
  37. Krzysztof Sichma – Motokris Krzysztof Sichma
  38. Szymon Smarzoch – Corny Luft
  39. Bogumiła Waduła
  40. Józef Wawrzyniak – Fabryka Okien „Wafam” Józef Wawrzyniak
  41. Ewa Witkowska-Kuśnierz – Pewima Sp. z o. o.
  42. Zbigniew Witkowski – Pewima Sp. z o. o.
  43. Marek Wolny
  44. Tadeusz Wolny
  45. Krzysztof Wywioł – Fifi Studio Sp. z o. o.
  46. Marcin Wywioł – Fifi Studio Sp. z o. o.
  47. Krzysztof Zacharko
  48. Krzysztof Zarzecki – Usługi Transportowe Krzysztof Zarzecki
  49. Władysław Zawierucha – Biuro Projektowo-Doradcze „Primo Eko” Władysław Zawierucha
  50. Robert Zemela – Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego Robert Zemela
  51. Alfred Zienkiewicz – F.H. Hepi
  52. Piotr Zimnol – Cosmetic Garage Zimnol Piotr